loader
Acomod

KULLANIM SÖZLEŞMESİ

 

 1. Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi bünyesinde oluşturulan www.acomod.com online rezervasyon hizmeti sunularak tüketiciye hızlı ve güvenli bir konaklama hizmeti sunmak amacıyla oluşturulmuştur. www.acomod.com aracılığıyla bir rezervasyon yapmak suretiyle, rezervasyonu yaptığınız tedarikçi(örn. otel, motel, daire) ile doğrudan (kanunen bağlayıcı) bir sözleşme ilişkisine girmiş̧ olacaksınız.
 2. İşbirliği yapılan tedarikçi ve/veya aracı kurumlardan alınarak www.acomod.com web sitesi üzerinde ilan edilen bilgilerin doğruluğu konusunda azami özen gösterilir ancak alınan veya talep edilen hizmet ve olanakların belirtilen nitelik ve müsaitliği göstermemesinden dolayı www.acomod.com sorumlu tutulamaz.  Kullanıcının iptal hakkı saklı olmak üzere, herhangi bir aksaklıktan dolayı oluşabilecek eksik ya da yanlış fiyatlandırmalar söz konusu olduğunda www.acomod.com ödenmiş veya ödenecek ilgili tutarı düzeltme yetkisini saklı tutar. Platformumuzdaki muhtemel arıza, onarım, iyileştirme veya bakım çalışmaları ya da diğerlerinden kaynaklanan herhangi bir kesintiden; kusurlu, yanıltıcı veya gerçek dışı bilgilerden veya bilgilerin iletilmemesinden www.acomod.com sorumlu tutulması mümkün değildir.
 3. Zaman zaman Platformumuzda belirli bir konaklama, ürün veya hizmet için daha düşük fiyatlar verilmesi söz konusu olmaktadır; ancak Tedarikçiler tarafından verilen bu fiyatlar, örneğin iptal ve iade olmayan durumlarda, belirli kısıtlama ve koşullara tabi olabilir. Lütfen rezervasyonunuzu yapmadan önce ilgili ürün, hizmet ve rezervasyon koşullarını ve bilgilerini derinlemesine kontrol etmek suretiyle benzer koşullar olup olmadığını tespit ediniz.
 4. Web sitesine üye olan kullanıcı, kendisine ait kullanıcı adı ve şifreyle yapılan tüm işlemlerden ve bu işlemlerden dolayı doğabilecek tüm sonuçlardan sorumludur. Kullanıcı kendi şifre ve kullanıcı adını bir başkasına vermemeyi taahhüt eder.
 5. www.acomod.com üzerinden yapılan her türlü hizmet işlemlerinde rezervasyon kuralları kabul edilmiş sayılır. Tüm iptal ve değişiklikler, kullanıcıların rezervasyon sırasında kabul edilen ve sözleşmede yer alan iptal ve iade koşullarına ilişkin sözleşme çerçevesinde yapılır.
 6. www.acomod.com üzerinden alınan hizmetlerle ilgili, her aşamada www.acomod.com ile bağlantıya geçilecektir. Aksi takdirde kullanıcının, aracı firmadan yapacağı değişiklik, iptal, yeni rezervasyon ve farklı bir hizmet alması durumlarında www.acomod.com sorumluluk kabul etmez.
 7. www.acomod.com’un herhangi bir sebep göstermeksizin ve önce veya sonra ihbarda bulunmaksızın bu kullanım koşullarını değiştirme, ilavede bulunma veya yenileme hakkı saklıdır. Bu sayfalarda, mevcut ve güncellenmiş versiyon bulunmaktadır. Bu web sayfalarının kullanılması ile kullanıcı, mevcut versiyon ile sınırlandırılmış olduğunu kabul eder.

Fikri mülkiyet hakları

 1. Aksi belirtilmediği sürece hizmetlerimiz için gereken, Platformumuzda sunulan veya Platformumuz tarafından kullanılan yazılımlar ve internet sitemizdeki içeriğin ve bilgilerin ve malzemenin fikri mülkiyet hakları (telif hakları dahil) www.acomod.com’a aittir.

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 1. www.acomod.com (‘’İnternet Sitesi’’), ………………………………………………. Sapanca/SAKARYA adresinde kurulu Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi tarafından hazırlanmış ve kullanıma sunulmuştur.
 2. Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi işbu Konaklama Hizmetleri Mesafeli Satış Sözleşmesi  ile site ‘’Kullanım Koşulları’’ kapsamında düzenlenen hüküm ve şartlara uygun olarak, İnternet Sitesi üzerinden çevrimiçi otel rezervasyon hizmeti sunmaktadır.
 3. İşbu sözleşme bir tarafta Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi  ile diğer taraftan İnternet Sitesi üzerinden online rezervasyon işlemini yapan, talep edilen tüm kişisel bilgilerini girmek ve onaylamak suretiyle aşağıdaki şartları ve Kullanım Koşullarını peşinen kabul eden birey (‘’Tüketici’’ veya ‘’Ürün veya Hizmet Alıcısı’’) arasında vuku bulmuştur.
 4. İnternet Sitesi, Tüketiciler tarafından Otellerde ve Bungalov tesislerinde rezervasyon yapılmasını sağlamaktadır.
 5. Müşteri otel hakkında her türlü bilgiyi internet sitesinden (www.acomod.com ) ve telefonla aldıktan sonra bu sözleşmeyi okuyarak imzaladığını kabul eder.
 6. Müşteri sözleşme bedelini, kredi kartı ile Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi’ne ait www.acomod.com internet sitesi üzerinden ya da Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi’ne ait belirtilmiş banka hesaplarına EFT/Havale yoluyla ödeyecektir.
 7. Konaklama ile ilgili web sayfasında ücrete dahil olan hizmetler ayrıntılı bilgilendirilmiş olup bunların dışındaki hizmetler ücrete tabidir.
 8. Tesise girişte kimlik ve yaş kontrolü yapılmaktadır. Yanlış veya eksik beyan halindeki bildirimlerden dolayı arada bir fark doğar ise, otele giriş anında tahsil edilir.
 9. Sözleşme bedeline KDV dahildir.
 10. Yapılan rezervasyonlarda iptal ve değişiklikler için Destek hattı (…………….) ile irtibata geçilmesi veya ……………. internet adresine geçerli gerekçenin gönderilmesi veya yazılı ve/veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirilmesi gerekmektedir.
 11. Müşteri web sitesinde bulunan iptal ve iade şartlarını kabul ettiğini taahhüt eder.
 12. Tüketici, sözleşme konusu ürünün/hizmetin nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, ifa ve diğer tüm ön bilgileri aldığını, okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder. Otele giriş ve çıkış saatlerini de içeren kural ve bilgilendirmeler web sitesinin oda detay sayfalarında ulaşarak bilgi edindiğini kabul ve taahhüt eder.
 13. Tüketici, indirimli satış döneminde satın almış olduğu indirimli erken rezervasyon ürününde herhangi bir sebeple tarih değişikliği yaptırmak isterse, talepte bulunduğu tarihte geçerli olan liste fiyatları üzerinden indirimsiz rezervasyon değişikliği yapılacağını kabul eder.
 14. Rezervasyon için gönderilen kaporanın ve ön ödemenin iadesi yoktur,
 15. Rezervasyon ve kapora olarak kiralama bedelinin %100’ü alınması durumunda rezervasyon iptal edilse dahi ücret iadesi olmayacak ve %100’lük bir kesinti uygulanır.
 16. Müşteri minimum 10 gün öncesinden rezervasyon sağladığı tesiste ileri bir tarihe erteleme yapabilir.

 

 1. Yapılması gereken iadelerde, rezervasyon için kullanılan kredi kartına veya müşteri banka hesabına 30 gün içerisinde ödeme yapılır.
 2. Tesis tarafından aksiyon olarak adlandırılan indirimlerin de tüketiciye iadesi söz konusu değildir.
 3. İşbu sözleşmede belirtilen konaklama rezervasyonu tarihleri arasında, başlangıcında veya öncesinde meydana gelebilecek doğa afetler, toplumsal olaylar, uluslararası ilişkiler, teknik arızalar, grev ve protesto gibi sebeplerle otel hizmetinin eksik olması veya hizmet verememesi durumlarından Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi sorumlu tutulamaz.
 4. Müşteri konaklama sırasında otelde bulunan demirbaşlara veya ortak alanlardaki demirbaşlara verdiği zararlardan ve dolayısıyla zararların giderilmesinden sorumlu olduğu peşinen kabul etmiştir.
 5. Tüketicinin, şikâyetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak yetkiliye bildirmesi iyi niyetli Tüketicinin özen borcudur. Tüketicinin, şikâyetçi olduğu halde hizmeti Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi yetkililerine bildirmeden sonuna kadar kullanması, şikâyet konuları ile ilgili ikame hizmet ve bedel iadesi gibi tazminat haklarını ortadan kaldırır. Tedarikçi otel veya bungalov tesisine ilişkin şikayetlerden Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi sorumlu tutulamaz.
 6. İşbu sözleşme uyuşmazlıklarının çözümünde yetkili mahkeme; Sapanca mahkeme ve icra daireleridir.

ACOMODATİON TURİZM HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ

KVKK AYDINLATMA METNİ

(GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ)

 

Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi kuruluşu olan www.acomod.com olarak özel hayatınızın gizliliğine önem duyuyoruz. Web sitemizi ziyaret etmeniz ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmanız sırasında size ve talep ettiğiniz hizmetlere ilişkin olarak elde ettiğimiz bilgilerin ne şekilde kullanılacağı ve korunacağı işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartlara tabidir. Bu web sitesini ziyaret etmekle ve bu site vasıtasıyla sunduğumuz hizmetlerden yararlanmayı talep etmekle işbu “Gizlilik Politikası”nda belirtilen şartları kabul etmektesiniz.

 

1-     Politikanın Amacı ve Kapsamı

Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi Kişisel Verilerin İşlenmesi ve Korunması Politikası doğrultusunda, kişisel verilerin korunmasına ilişkin T.C. Anayasası, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK), sair ilgili mevzuat tarafından getirilmiş ilke ve kurallara uymaya, ilgili kişilerin haklarını korumaya son derece önem vermektedir. Bu doğrultuda uygulanmak ve geliştirilmek üzere işbu politika hazırlanmış olup gereken düzenin kurulması amaçlanmaktadır.

2-     Veri Sorumlusu

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“6698 sayılı Kanun”) uyarınca, kişisel verileriniz; veri sorumlusu olarak Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi tarafından aşağıda açıklanan kapsamda toplanacak ve işlenebilecektir. Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi kişisel verilerinizin hukuka uygun olarak toplanması, saklanması ve paylaşılmasını sağlamak ve gizliliğinizi korumak amacıyla mümkün olan en üst seviyede güvenlik tedbirlerini almaktadır

3-     Kişisel Verilerin Toplanması, İşlenmesi ve İşleme Amaçları

Müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (ad, soy ad, e-mail, telefon, adres, posta kodu vb.) sizlerden talep etmekteyiz. 

Kişisel verileriniz, aşağıda belirtilen amaçlarla işlenmektedir:

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi olarak, Veri Sorumlusu sıfatıyla, şirketimizle paylaştığınız kişisel verileriniz konaklama hizmetiniz için rezervasyon yapmanıza, konaklama hizmetine ilişkin süreçlerin yürütülmesi,  Şirket tarafından sunulan hizmetlerin sizlere önerilmesi; hizmetlerin satış ve pazarlaması için pazar araştırması faaliyetlerinin planlanması, Hukuk işlerinin takibi ve yürütülmesi, Finans ve/veya muhasebe işlerinin yürütülmesi, hukuki, teknik ve ticari iş güvenliğinin temin edilmesi, Yetkili kamu kuruluşlarına ilgili mevzuatlar gereğince bilgi verilmesi, yasal yükümlülüklerin, yargı organlarının veya yetkili idari kuruluşların istediği gerekliliklerin veya taleplerinin yerine getirilmesi amacıyla verileriniz kullanılabilecektir.

Veri işleyen sıfatı ile şirketimizce tarafınıza bilgilendirme ve tanıtım e-postaları ve/veya sms atabilir, telefon araması yapılabilir.

4-     Kişisel Verilerin Aktarılması

Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi tarafından toplanan kişisel verileriniz; yukarıda belirtilen amaçlar dâhilinde ilgili yasal hükümler ve KVKK’nın 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları çerçevesinde 3. kişi ve kurumlara aktarabilecektir. Bu kişi ve Kurumlar , Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi’nin ; iş ortakları, şirket yetkilileri, rezervasyon yaptırmış olduğunuz konaklama tesisi mülk sahipleri, İlgili mevzuattan kaynaklanan yasal yükümlülüklerimizin yerine getirilebilmesi amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü, Hukuken bilgi almaya yetkili kamu kurum ve kuruluşlarıdır.

 

5-     Kişisel Veri Toplamanın Yöntemi ve Hukuki Sebebi

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca, Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi olarak, Veri Sorumlusu sıfatıyla, şirketimizle paylaştığınız kişisel ve ticari verilerinizin tamamen veya kısmen otomatik olan ya da otomatik olmayan yollarla Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi sorumlu çalışanları tarafından fiili olarak, ikili görüşmeler ya da internet sitesi veya benzeri elektronik iletişim vasıtaları ile sözlü, yazılı ya da elektronik olarak elde edilmektedir. Kişisel verileriniz, her türlü sözlü, yazılı ya da elektronik ortamda, yukarıda yer verilen amaçlar doğrultusunda hizmetlerimizin sunulabilmesi ve bu kapsamda Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi’nin sözleşme ve yasadan doğan mesuliyetlerini eksiksiz ve doğru bir şekilde yerine getirebilmesi gayesi ile edinilir.

 

6-     Kişisel Veri Sahibinin Hakları

Bu kapsamda kişisel veri sahipleri 6698 sayılı Kanunun 11.maddesi uyarınca;

Kişisel verinizin Accomodation Turizm Hizmetleri Limited Şirketi. tarafından işlenip işlenmediğini öğrenme,
Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,
Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,
Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,
Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme, 

KVKK  ve ilgili diğer kanun hükümlerine uygun olarak işlenmiş olmasına rağmen, işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde kişisel verilerinizin silinmesini veya yok edilmesini isteme,
Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme ve bu kapsamda yapılan işlemin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,
Kişisel verilerinizin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhinize bir sonuç ortaya çıkması durumunda itiraz etme,
Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle herhangi bir zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme haklarına sahipsiniz.

 

Bu haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi kimliğinizi tespit edici belgeler ile ıslak imzalı ve yazılı olarak aşağıda belirtilen posta, faks veya kayıtlı elektronik posta adresimize güvenli elektronik imzalı olarak veya Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından ayrı bir yöntem belirlenmesi halinde bu yönteme uygun olarak bize iletebilirsiniz. Ancak, işlemin ayrıca bir maliyeti gerektirmesi hâlinde, tarafımızca Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenen tarifedeki ücret alınacaktır.

 

7-     Kişisel Verilerin Saklanma Süresi

 

Şirket, kişisel verilerin işleme amacının ortadan kalkması, Kanunlar ve ilgili sair mevzuat kapsamında belirlenen zorunlu saklama sürelerinin dolmasıyla bilirlikte kişisel verileri siler, yok eder veya anonim hale getirir.

 

8-     Değişiklik ve Güncellemeler

 

İş bu aydınlatma metni, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili sair mevzuat kapsamında hazırlanmıştır. İlgili yasal mevzuat ve/veya Şirket’in kişisel veri işleme amaç ve politikalarında meydana gelecek değişiklikler doğrultusunda bahse konu aydınlatma metninde gerekli değişiklikler yapılabilir.

 

9-     Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

İşbu sözleşmeye ilişkin doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde, Sapanca Mahkeme ve İcra Daireleri yetkilidir. 

 

 

İPTAL VE İADE KOŞULLARI

 1. Müşteri, rezervasyonunu iptal etmek istediğinde talebini acenteye yazılı veya sözlü olarak iletmek zorundadır. Ancak bu durumda acente, müşterinin ödediği tutarda kesinti yapma hakkına sahiptir. Bu iptal bedeli, rezervasyon bedelinin %100’ üne tekabül edebilir.
 2. Müşteri, konaklama tarihinden en az 10 gün önce konaklayacağı tesiste değişiklik yapma hakkına sahiptir. Fakat konaklama süresine 10 günden az süre kalması halinde müşterinin yapılan rezervasyonu erteleme veya değiştirme hakkı bulunmamaktadır.
 3. Konaklama rezervasyon tarihine 10 günden az süre kalması halinde müşteri, kendisi veya birinci derece yakınlarından kaynaklanan konaklamaya engel rahatsızlıklarını ve ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi bir rapor ile belgelemeleri ile değişiklik veya iptal hakkı saklıdır..
 4. Acente ve tedarikçi otel, gerekli gördüğü takdirde müşteriye geri bildirimde bulunma şartı ile ilan ettiği veya kayıt aldığı otel rezervasyonunu, konaklama süresinin 10 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen değiştirebilir veya iptal edebilir. Müşteri bu değişiklik veya iptali kabul etmez ise bu durumunda rezervasyonu iptal edilir, ödenen ücretin tamamını iade almaya hak kazanır. Ancak müşteri iptal neticesinde tazminat hakkı doğmayacağını kabul ve taahhüt eder.
 5. Müşteri Check-in tarihinde tesise geç varacaksa veya check-in gününden sonraki gün tesise giriş yapacaksa, rezervasyon veya odanın iptal edilmemesi veya kullanılmayan rezervasyon ücretinin uygulanmaması adına (zamanında/uygun şekilde) Tedarikçiye(Tesis sahibine) durumunuzu bildirmekle yükümlüdür. (Tedarikçiye haber vermek için yardıma ihtiyacınız olması durumunda müşteri hizmetleri departmanımız size yardımcı olabilir.) Tesise geç varışın veya Tedarikçi tarafından rezervasyonunuzun iptali ya da kullanılmayan rezervasyon ücretinin uygulanmasıyla ilgili olarak www.acomod.com hiçbir sorumluluk kabul etmez.
 6. Rezervasyon için gönderilen kaporanın ve ön ödemenin iadesi yoktur,
 7. Rezervasyon ve kaparo olarak kiralama bedelinin %100’ü alınması durumunda rezervasyon iptal edilse dahi ücret iadesi olmayacak ve %100’lük bir kesinti uygulanır.
 8. Otelden erken ayrılma halinde tüketici, sözleşme bedelinin tamamını ödemekle sorumlu olduğunu ve bu bedeli  ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 9. Yapılan ödemelerde ortaya çıkacak iadeler rezervasyon sırasında kullanılan kredi kartına veya banka hesabına yapılır.